Mini Interschutz Balatonföldváron? – Szakmai bemutatók, kiállítás, verseny

2021-08-09 08:43:03

A világ vezető fejlesztői, cégei a földrész legnagyobb szakmai rendezvényére, az Interschutzra időzítették újdonságaikat. A Covid miatt elmaradt rendezvényen bemutatásra tervezett eszközök egy része szeptember 18-án egy napra Balatonföldvárra, a Naro Kempingbe költözik.

Minden eddiginél színesebb a kiállítók szakmai bemutatóinak sora az MTSZ szakmai napján – közben ugyanitt rendezik meg a létesítményi tűzoltóságok versenyét is.

Szakmai bemutató

Tűzoltás, műszaki mentés, életvédelem, járműtechnika, oktatástechnológia, vízből- magasból- és mélyből mentés, vegyi és biológiai anyagok elleni védelem. Covid elleni védekezés a gyakorlatban.

• Vegetációtűz-oltás
  • Közúti baleset felszámolása másként
  • Gépkocsi tűzoltás oltóanyag nélkül
  • Műszaki mentés feladatai és megoldásai
  • Ingyenesen letölthető tudástár

Kiállítás

• Számos olyan eszköz szerepel a látnivalók között, amelyet eddig még nem láthattunk hazánkban (mentőeszközök, légzésvédelem, szivattyúk, járművek, stb.)
  • Nemzetközi árvízi védekezés a Duna régióban

Verseny

• Létesítményi Tűzoltóságok Országos Versenye

Hivatalos programok

• Szeptember 17-én a Magyar Tűzoltó Szövetség kibővített (Önkormányzati, Önkéntes, Létesítményi) elnökségi ülésére kerül sor.
  • Duna Árvízi Védekezési Innovációs az EU Duna Régió Stratégia Környezeti Kockázatok Prioritási Terület (EUSDR PA5) és a DAREnet projekt együttműködésével)

2021. szeptember 18-án, Balatonföldváron immár 5. alkalommal tervezik megrendezni a kiállítást, amelyen az önkéntes, a létesítményi és az önkormányzati tűzoltóságok tevékenysége van a fókuszban.

A Magyar Tűzoltó Szövetség szakmai napján, ahol az ország minden részéből számítanak tűzoltók részvételére, elsősorban a tűzoltás és műszaki mentés szakmai megoldásaira, a speciális mentési technikákra, azok technikai újdonságaira fókuszálnak.

A rendezvény ingyenesen látogatható, de a zavartalan fogadás érdekében regisztrációhoz kötött. Jelentkezés: mtsz.kiallitas@gmail.com címen a szervezet neve és a létszám megadásával.

Az előzetesen regisztrált érkezők számára a belépéskor regisztrációs lapot adnak, ami egyben ingyenes étkezési jegyként is szolgál.