Megnyílt a Signal 112 szakvásár Oberwart-ban

2023-03-10 09:37:00

Ünnepélyes külsőségek közözött, az Ausztriával szomszédos országok – köztük a Magyar – Tűzoltó Szövetségek képviselőinek jelenlétében megnyílt a tűzoltásra és a műszaki mentésre koncentráló Signal112 nemzetközi szakvásár. Csütörtök reggeltől szombat estig 8 ezer lakosú Oberwart (Felsőőr) korszerű kiállítási centrumában nyolc ország 123 kiállítójának termékeit, járműveit, szolgáltatásait mutatják be.

A tűzoltói beavatkozás eszközei mellett előadások, szakmai bemutatók (autótűzoltás újszerűen, magasból mentés, drónok alkalmazása, beavatkozók védelme) és workshopok színesítik a programot.

Az egyik ilyen program, amelyen a Magyar Tűzoltó Szövetség is képviselteti magát, az egyre nagyobb területtüzekkel kapcsolatos tűzoltási, környezet- és egészségvédelmi kihívások.

Szombaton pedig a szövetség képviselői részt vesznek a Burgerlandi Tartományi Tűzoltó Szövetség megalapításának 100, évfordulójának ünnepségén.