Adományok szállítása az Ukrán-Magyar határra

2022-03-01 22:20:11

A tegnapi napon a Budapesti Tűzoltó Szövetség és tagszervezete, a Balatongyöröki Önkéntes Tűzoltó Egyesület 3 kisbusz és 1 személyautó kíséretében leszállította a menekültek részére az önkormányzati, civil és vállalkozói felajánlásokból összegyűjtött adományokat. A célállomás a kisvárdai Kárpátalja Háza volt célirányosan, ahonnan Lónya településre indultak, a legrövidebb megközelítési úton, vagyis a Tiszán keresztül drótköteles komppal. A lónyai határátkelőnél élelmiszer csomagokat osztottak szét a rászorulóknak, illetve a befogadó állomáson átadták a nagyobb tételeket, majd a határátkelő helyre érkezett kárpátaljai magyar és ukrán kisgyermekes családokat, szállítottak összesen 12 főt Vásárosnaményba, Tatabánya környékére, valamint Budapestre. A sors fintora, hogy az utasok között volt még egy középkorú orosz nő is, aki a háború kitörésekor Kijevben tartózkodott, onnan menekült három és fél napon át hazánkba. Köszönjük az összesen közel 1 millió forint értékű felajánlásokat Siófokról (Móni és Zsolt, Charley Bisztró, Amigó étterem, Katona Kovács Edina, Szendrey család), Balatongyörökről (Honismereti Kör, Hatod Kisvendéglő, Pista, Péter, Emese + barátaik), Budapestről (Kinga és Ádám + barátaik) a Budai Hölgyektől (Enikő, Ildikó és barátaik), Juhász Tűzvédelem Kft., valamint Székesfehérvárról (Kilroy: Petra és Christopher + barátaik), amelyek tisztálkodási szerek, tartós élelmiszerek és italok, ruhák, takarók, plédek, törülközők, tápszerek, valamint tisztálkodási szerek voltak.