RescEU: az EU tűzoltó flottája 2019. december. 13. 10:34

2019 májusában létrejött az Európai Unió hét tűzoltó repülőgépből és hat helikopterből álló első flottája, az ún. rescEU. Hogyan néz ki ez a flotta?

Látogatás a Bethesda kórházban 2019. december. 12. 15:26

A Magyar Tűzoltó Szövetség vezetése és a Hagyományőrző Bizottság idén is, mint ahogy az már hagyománnyá vált, ajándékkal kedveskedtek a Bethesda kórház kis betegeinek.

XVI. Veterán Jármű Kiállítás és III. Hajdúsági Veterán Futam 2019. december. 05. 08:43

A Veterán Kulturális Egyesület Hajdúböszörményben tizenhatodik alkalommal rendez veterán jármű kiállítást. A rendezvény egyik fő témája ezúttal minél több tűzoltó egyesület bemutatása, felvonultatása.

MSA Gallet tűzoltósisak csereprogram 2019. november. 28. 13:39

Az MSA Gallet F1 SA, F1 E és F1 S tűzoltósisakok gyártása több mint 10 éve befejeződött, idén az alkatrészellátás is megszűnt. Az elhasználódott sisakokra vonatkozó, tavasszal indult csereprogram kibővült.

Kisgépkezelői képzés Hargita megyében 2019. november. 26. 22:19

A Hargita Megyei Önkéntes Tűzoltó Egyesület, a Magyar Tűzoltó Szövetség és a Budapesti Tűzoltó Szövetség 3 napos kisgépkezelői képzést szervezett a Hargita megyei tűzoltóságok számára.

Mentőhelikopter vitte el a devecseri önkéntes tűzoltót 2019. november. 26. 14:03

Leesett a fáról gallyazás közben egy nagy tapasztalatokkal rendelkező kollégánk, a Devecseri Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagja.

Hasznos tudnivalók: sérüléstípusok II. 2019. november. 20. 09:39

A sérülések rendkívül szerteágazóak lehetnek, és balesettől függően a könnyen kezelhetőktől az életveszélyes traumákig terjedhetnek. Néhány jellemzőbb, fontosabb sérülést érdemes áttekinteni, amelyek gyakrabban fordulhatnak elő például egy-egy közúti baleset során.

Díszelőadás a szlovén tűzoltás 150 éves jubileuma alkalmából 2019. november. 19. 08:37

Ljubjanában, a Cankar-központban (Cankarjev Dom), 2019. november 15-én zajlott az az esemény, amelyen az MTSZ-t Kovács András, a Vas Megyei Tűzoltó Szövetség elnöke képviselte.