Kilencszázhuszonötmillió forintnyi eszköz és képzés pályázatok révén 2019. november. 18. 10:28

November 15-én központi, ünnepélyes átadáson a Pest Megyei és a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz tartózó szervezetek kapták meg az elnyert eszközöket, december közepéig az ország valamennyi szervezete hozzájut az igényelt eszközökhöz és felszerelésekhez, illetve képzési lehetőségekhez.

Hasznos tudnivalók: sérüléstípusok 2019. november. 17. 08:37

Önkéntes tűzoltóként vagy polgárőrként számos olyan eset adódhat, ahol sérültek mentését, segítését, ellátását kell elvégezni, ezért érdemes lehet sorra venni a sérülések fajtáit is.

Segélyfelhívás 2019. november. 15. 13:10

Felhívás a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság állományában szolgálatot teljesítő kollégánk megsegítésére.

Aktualitásokról az önkénteseknek 2019. november. 12. 11:17

Az önkormányzati, a létesítményi tűzoltóságok és az önkéntes tűzoltó egyesületek tevékenységével kapcsolatos szabályzókról, aktuális és soron következő feladatokról zajlik felkészítés november 11-12-én a különböző tűzoltóságok vezetői és képviselői számára.

32. Burgenlandi Tűzoltónap és 2. Felsőőri Tűzoltó Vásár 2019. november. 12. 11:06

A Burgenlandi Tartományi Tűzoltó Szövetség 2019. november 9-én tartotta a 32. Burgenlandi Tűzoltónapját. Az MTSZ-t az eseményen Schillinger Norbert ny. tű. alezredes, a szövetség irodavezetője képviselte.

Mahindra gyorsbeavatkozók bemutatója 2019. november. 11. 12:28

2019. november 8-án, a BM HEROS Zrt. telephelyén zajlott a Mahindra gyorsbeavatkozó gépjárművek bemutatója. Az MTSZ-t az eseményen Schillinger Norbert ny. tű. alezredes, a szövetség irodavezetője képviselte.

Osztrák tűzoltóságok – katasztrófavédelemi finanszírozás 2019. november. 07. 10:59

Az osztrák tűzoltóságok katasztrófáknál, nagy káreseményeknél történő helytállását egy jól kitalált finanszírozási rendszer teszi lehetővé. A munkaadók támogatást kapnak az állami katasztrófaalapból és a biztosítói katasztrófaadóból azért cserébe, hogy elengedik az önkéntes tűzoltókat bevetésre.

Sajtómegjelenés: Magyar Krónika 2019. november. 05. 15:25

Az önkéntes tűzoltók munkájáról, a Magyar Tűzoltó Szövetségről közölt cikket a Magyar Krónika, amelyben többek között Dobson Tibor tű. ddtbk., az MTSZ elnöke is nyilatkozik.