Együttműködés a Cseh Tűzoltó Szövetséggel 2019. február. 28. 08:38

A Magyar Tűzoltó Szövetség elnöke, Dobson Tibor tű. dandártábornok és Csehország, Morvaország és Szilézia Tűzoltó Szövetségének elnöke, Jan Slamecka, 2019. február 27-én - a Szlovák Tűzoltó Szövetség közreműködésével és szervezésével - Galántán aláírta a két ország szövetségeinek szakmai együttműködésére vonatkozó dokumentumot.

Hargita megyei önkéntes tűzoltó parancsnokok találkozója 2019. február. 25. 16:37

2019. február 22-én, Szentegyházán zajlott a Hargita megyei önkéntes tűzoltó parancsnoki találkozó, melyen jelen volt Dobson Tibor tű. ddtbk., az MTSZ elnöke is. Sükösd Szabolcs beszámolóját tesszük közzé.

RSOE-MTSZ együttműködés 2019. február. 25. 10:16

A Rádiós Segélyhívó és Infokommunikációs Országos Egyesület 2019. február 21-én, Ráckevén tartotta éves vezetői és titkári értekezletét, ahol a konferencia résztevői tájékozódtak a Magyar Tűzoltó Szövetség elmúlt évi tevékenységéről, fő célkitűzéseiről, valamint az együttműködés továbbfejlesztésének lehetőségeiről beszélgettek.

Társasházak tűzvédelme 2019. február. 25. 10:10

A Pest Megyei Tűzoltó Szövetség tagja, a Lánglovagok egyesület a társasházban élők által leggyakrabban feltett kérdésekre válaszokat adó kiadvány készített, amit az önkéntes tűzoltó egyesületek a napi tűzmegelőzési munkájuk során is felhasználhatnak.

Másfél milliárd forint az önkéntes mentőszervezeteknek 2019. február. 22. 09:02

Idén országszerte összesen kétszáz önkéntes mentőcsoport jut új eszközökhöz, modern járművekhez és felszerelésekhez, valamint képzési lehetőségekhez a KEOP keretén belül, összesen 1,5 milliárd forint értékben.

Vonulások 2018-ban 2019. február. 15. 11:02

Mennyire bizonyult „sűrűnek” a tavalyi év tűzoltóink számára? Elkészítettük a Budapestre és az agglomerációra vonatkozó statisztikákat, amelyből kiderül, melyik önkéntes, önkormányzati vagy létesítményi tűzoltóság hány alkalommal vonult a mi megyénkbe káreseményhez.

VII. Országos Tűzoltó Kapocs-Kupa 2019. február. 14. 12:38

2019. március 23-án, Nagycenken zajlik a VII. Országos Tűzoltó Kapocs-Kupa, a Nagycenk ÖTE szervezésében.

Korszerű gépjárművek műszaki mentési szabályai – oktatás 2019. február. 14. 11:49

A Bács-Kiskun Megyei Tűzoltó Szövetség 2019. február 23-án és március 9-én ingyenes oktatást tart a korszerű gépjárművek műszaki mentési szabályairól önkéntes, önkormányzati és hivatásos tűzoltók számára.