IX. Bács-Kiskun Megyei Nemzetközi Hagyományőrző Tűzoltó Verseny 2022. április. 22. 14:03

2022. május 3-án, Kalocsán zajlik a IX. Bács-Kiskun Megyei Nemzetközi Hagyományőrző Tűzoltó Verseny, mely kocsifecskendő kategóriákban kerül megrendezésre.

Elnökségi ülés 2022. április. 22. 14:02

Az MTSZ elnöksége ülésezett 2022. ápr. 20-án.

Beavatkozáson az újpesti önkéntes tűzoltók 2022. április. 10. 16:39

A Vörösmarty utcában gyulladt ki egy hatvan négyzetméteres családi ház Budapest tizenötödik kerületében csütörtökön este.

Önkéntesek összefogása határok nélkül Ukrajnáért 2022. március. 24. 08:01

Az elmúlt hetekben szállított adományok után a Budapesti Tűzoltó Szövetség által a Derceni Egyházi Tűzoltóság (Ukrajna) rendelkezésére bocsátott kisbusz mintegy két héten át a Dercenben és környékén szállított ételt, ruházatot és egyéb adományokat az ott élők és az oda menekültek számára. A busz most a határt átlépve, sikerrel teljesítette első önálló tranzitútját a Dercen-Kisvárda-Dercen útvonalon.

7,5 tonna feletti gépjárműfecskendők és az üzemanyagok ára 2022. március. 11. 18:47

Magyar Közlöny 2022. évi 47. számában megjelent a 94/2022. (III.10.) kormányrendelet értelmében az üzemanyagok egy része hatósági áras, más része nem hatósági áras lesz. Ez érinti a tűzoltógépjárműveket is.

Határtalan segítség – Erdélyi és Somogyi összefogás 2022. március. 10. 09:24

Egy hét gyűjtés után, március 8-án állt össze a segélyszállítmány és március 9-én késő este ért haza Somogyba az a két kisbusz, amely Erdélyi és Somogyi összefogás révén vitt segítséget az Ukrajnai Dercenbe.

A segítségnyújtás folyamatos 2022. március. 08. 09:48

A Budapesti Tűzoltó Szövetség a kisvárdai Kárpátalja Házba egy darab laptopot és egy darab lézernyomtatót adott át a koordinációs és adminisztrációs feladatok elősegítésére.

Komplex előkészületek az Ukrajnai háború által érintettek megsegítésére 2022. március. 07. 10:42

Sajnos valószínűsíteni lehet, hogy az ukrajnai háború elhúzódik, a humanitárius katasztrófa egyre mélyül, és sokkal szerteágazóbb segítségre lesz szükség az adományok biztosításánál. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei, Budapesti, Komárom-Esztergom-Megyei, Vas Megyei Tűzoltó Szövetség ilyen komplex, több szervezetet és országot érintő segítségnyújtás előkészítésében (is) részt vettek. Kelemen Zsolt, a Budapesti Tűzoltó Szövetség elnöke, az MTSZ alelnöke beszámolóját tesszük közzé.